איך מעצבים עם בצק סוכר

קצת על בצק סוכר -

בצק סוכר עשוי ברובו מסוכר וגלוקוזה. ישנם יצרנים רבים של בצק סוכר אך המומלץ בטעמו הינו RFM הישראלי.

בכדי למנוע הידבקות הבצק סוכר בזמן רידוד ופיסול מומלץ לעבוד עם קורנפלור או אבקת סוכר .

אז איך מתחילים לעבוד עם בצק סוכר?

בכדי שעוגה מעוצבת תראה מרשימה , יש לאפות עוגה בתבנית אפיה גבוהה (מומלץ לעבוד עם רינג שמגיע לגובה של 12 ס"מ)

לאחר שהעוגה מוכנה יש לתת לה להצטנן ורק אז ניתן להתחיל לעבוד איתה.

יש לרדד כמות בצק סוכר שתספיק לציפוי העוגה המעוצבת שלכם.

אם מחליטים לצפות את העוגה בבצק סוכר בצבע שונה מלבן, שהוא למעשה הבסיס לעוגה המעוצבת, זה הזמן לצבוע ולהחדיר את הצבע לבצק סוכר. יש להשתמש במקלון עץ בכדי לקחת כמות של צבע מקופסאת הצבע לבצק.

לאחר שצבע הבצק אחיד ניתן להתחיל בעבודה...

יש לשים את הבצק סוכר בשקית ולעבור לציפוי העוגה ברוטב שוקולד. הרוטב הוא ה"דבק" שמחבר בין העוגה לבצק סוכר. יש לצפות את דפנות העוגה ואת חלקה העליון בצורה מלאה.

יש להניח את העוגה בצד ולהוציא את הבצק סוכר הצבוע מהשקית.

יש לפזר קורנפלור על משטח העבודה וליצור מהבצק כדור. יש לרדד את הבצק למלבן שווה שוקיים עד שיגיע לגודל שיהיה מספיק גדול לצפות את כל העוגה המעוצבת שלכם. יש לסובב את הבצק בעת הרידוד בכדי לבדוק שהוא אינו נדבק למשטח העבודה. אם יש צורך, ניתן להוסיף קורנפלור ולהמשיך ברידוד על להגעת הגודל המספיק לציפוי העוגה.

עוגות מעוצבות – השלב הקריטי

יש להרים את הבצק על המערוך ולהרימו מעל העוגה כאשר חלקו החיצוני יהיה באחת הדפנות של העוגה ולאחר מכן יש להניח את הבצק על העוגה עד לכיסויה המלא. יש להדק את הבצק לעוגה בעדינות בכדי למנוע קרעים בבצק הסוכר. את שאריות הבצק יש לחתוך עם רולר לפיצה. עם הבצק הנותר ניתן להשתמש בהמשך.

 

עוגה מעוצבת – שלב האטימה הסופית

עם הבצק שנותר ניתן לעשות סגירה לעוגה , למעשה, זה מה שאוטם סופית את העוגה ושומר על טריותה וכמובן מוסיף ליופיה.

הדרך הפשוטה היא לקחת את הבצק שנותר מציפוי העוגה, לגלגלו לנקניק מספיק ארוך שיקיף את חלקה התחתון של העוגה המצופה בבצק סוכר. יש להרטיב במים מכחול ולמרוח מסביב לעוגה בחלקה התחתון. כעת יש להניח את הנקניק מסביב לעוגה ולהדק. כעת העוגה אטומה ונותר רק להחליט איזו דמות לפסל במרכז העוגה....